Vážený pán prezident...

Autor: Peter Skubeň | 8.3.2016 o 9:51 | Karma článku: 12,86 | Prečítané:  8758x

Nezvyknem komentovať politické udalosti, ale tentokrát mi to nedalo...Vopred sa ospravedlňujem za môj "nevymakaný" spisovateľský stýl. 

Vážený pán prezident....

.....takto nejako som chcel začať, potom ma to prešlo. Popíšem teda svoj osobný názor. Trošku ma zarazil počin prezidenta ignorovať výsledok  demokratických volieb a nestretnúť sa s predstaviteľmi strany ktorú si zvolilo 200 000 občanov. Tým voličom odkázal vlastne čo? Že sú hlupáci? Že ignoruje ich voľbu? Pred zvolením do úradu sa dušoval že bude prezidentom všetkých občanov a teraz týchto 200000 hlasov spláchol svojou aroganciou do záchoda. 200000 voličov z ktorých pravdepodobne veľké percento dalo hlas aj jemu v prezidentských voľbách. Vtedy mu tieto hlasy boli asi dobré...

Od hlavy štátu by som čakal triezvu reakciu a bez emócii. Neverím tomu že obyčajné stretnutie by mu politicky uškodilo a znemožnilo ho v očiach ľudí. Na tomto stretnutí mohol v kľude vysvetliť svoj postoj voči strane. Nikto mu nekáže chodiť s pánom Kotlebom na pivo, alebo sa tváriť ako jeho najlepší kamarát. Vziať na vedomie výsledok volieb je však podľa mňa jeho povinnosť ako hlavy štátu.

Ak sa nedokáže prezident odosobniť od takýchto vecí, a bez zbytočných emócii sa chovať ako najvyšší predstaviteľ štátu, čo bude nasledovať? Na zahraničnej návšteve bude ignorovať predstaviteľa cudzieho štátu preto, lebo si obul k čiernemu obleku červené športové tenisky a on to považuje za nehoráznosť? Tak neviem....

Chcem podotknúť že niesom fašista, neonacista ani extrémista. Mám však pocit že v tomto štáte je za extrémistu označený každý, kto nezdieľa názor vačšiny.

Nech pán prezident nezabúda na budúce voľby. Vtedy bude žiadať aj hlasy týchto ľudí. Alebo sa hrdinsky postaví pred národ a vyhlási: „tých 200 000 ludí čo volilo Kotlebu nech ma nevolí. Nechcem ich hlasy“!

A teraz ma môžete ukameňovať..... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?